Rewolucja informacyjna

17 sierpnia, 2019   /   byPROSUN  / Categories :  Uncategorized

Wraz z rozwojem i poprawą dostępności internetu wśród społeczeństwa, każdy chce być na bieżąco (czyt. on-line) odnośnie otaczającego go świata. Niezależnie czy chodzi tu o media społecznościowe, informacje na temat ulubionej drużyny piłkarskiej, wydarzeń na świecie, czy pogodę.

Życie online staje się faktem i tym samym wiele osób chce być połączona na bieżąco z bazami informacji związanych z różnymi obszarami swojego życia. Takim łącznikiem z jednej strony może być instalacja aplikacji pogodowych, czy kanałów informacyjnych, co dają użytkownikom internetu najnowsze aplikacje smartfonowe (Android) i laptopowe (Windows 10).

Z drugiej strony dostęp on-line do różnych informacji biznesowych uzyskujemy za pomocą integracji poczty internetowej w naszych urządzeniach mobilnych. Pojawienie się nowej wiadomości w poczcie sygnalizowane jest specjalnym komunikatem, bo przecież może to być dla nas transakcja życia.

Informacje na temat domu możemy uzyskać za pośrednictwem kamer IP, które umożliwiają zdalny dostęp do tego co się dzieje wewnątrz domu, na podwórku, czy w garażu. A jeśli zapomnieliśmy zamknąć okna to nierzadko można również zdalnie opuścić roletę okienną, czy wyłączyć zasilanie budynku. Czynności te mogą być realizowane na odległość, często przebywając w innym kraju lub nawet na innym kontynencie.

Z powodu najnowszych trendów internetowych świat stale przyspiesza, każdy chce być na bieżąco z tym co się dzieje w biznesie, w społeczeństwie, w pracy, oraz często również w życiu prywatnym. Jeśli nurtuje nas jakieś hasło, wystarczy wpisać je do przeglądarki internetowej i na kliknięcie pojawią się dziesiątki objaśnień, odnośników do linków stron opisujących wyszukiwane zagadnienie.
Z jednej strony to jest bardzo dobrze, bo czujemy się bezpieczniej, uzyskujemy bezpłatną informację na różne tematy, ale z drugiej strony jest to pole do popisu dla hakerów, którzy na nasze potrzeby mogą przygotowywać różne strony internetowe z zainstalowanym złośliwym oprogramowaniem (głód informacji zostanie tym samym zaspokojony, ale możemy paść ofiarą hakerów).

Kalkulatory biznesowe

Nowe trendy internetowe to również potencjał rozwoju portali internetowych, oferujących bezpłatne usługi, oferty, czy różnego rodzaju serwisy. Tak się właśnie dzieje z portalami ogłoszeniowymi, które są w stanie stale poszerzać zakres swojej oferty, o zupełnie nowe obszary. Już dzisiaj jeden z największych w Polsce portali darmowych ogłoszeń, stał się jednocześnie największym ogłoszeniodawcą w obszarze ofert pracy (zdecydowanie przebija liczbą ofert renomowane portale, dedykowane ogłoszeniom o pracę). Z jednej strony jest to kwestia odpłatności, która w tym przypadku jest albo bardzo niska, albo wręcz są to oferty zupełnie bezpłatne. Ale z drugiej strony użytkownicy takich bezpłatnych portali ogłoszeniowych, chcąc oszczędzić sobie czasu, na skakanie między różnymi stronami internetowymi, wolą wszystko mieć w jednym miejscu.

Postęp w obszarze internetu praktycznie jest już nie do zatrzymania i dlatego wydaje się, że przyszłość będzie tylko jeszcze bardziej sprzyjała jego rozwojowi. Trendy dostępu on-line do informacji, do wiedzy, do ofert biznesowych będą w dalszym ciągu postępowały i w pierwszej kolejności wygranymi będą ci użytkownicy i operatorzy, którzy wyjdą im na przeciw.

Tak jak wiek XX był określany jako rewolucja przemysłowa, tak wiek XXI nazwano rewolucję informacyjną, czego najwyraźniej jesteśmy świadkami.